wstęp
więcej

„Ogrody Nowej Huty”

 
Projekt polegający na rewitalizacja zieleni w Nowej Hucie przy współpracy z jej mieszkańcami. Realizowany od marca do grudnia 2011 roku przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i ArcelorMittal Poland S.A.

Pomysłodawcy inicjatywy, poza rewitalizacją zieleni w dzielnicy, postanowili stworzyć na terenie Nowej Huty nowe, ogólnodostępne i bezpieczne obszary zielone.


Do akcji zaprosili nowohucian: członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, lokatorów bloków i kamienic wielorodzinnych- wszystkich zainteresowanych zagospodarowaniem terenu zielonego wokół swojego miejsca zamieszkania.


W programie zwyciężyły projekty ogrodów na terenie przy budynkach komunalnych w Ruszczy i przy nowym bloku na osiedlu Piastów. Zostaną one zrealizowane we współpracy z architektem obrazu i doświadczonym ogrodnikiem. Prace rozpoczną się pod koniec 2011 roku. 
Inspiracją do powstania projektu „Ogrody Nowej Huty” były wieloletnie doświadczenia OKN w realizacji programu „MIASTO OGRÓD” i konkursów „Ogrody Sąsiedzkie oraz Pnącza dla Krakowa”.


Więcej na temat projektu na stronie ogrodynh.pl.

 
 
AA
 
 
Kontakt