wstęp
więcej

Obchody 60-lecia Hutnika

 
Jubileusz 60-lecia klubu z Nowej Huty zbiegł się z przełomowymi wydarzeniami w dziejach Hutnika. Upadająca Sportowa Spółka Akcyjna z trudem dotrwała do końca sezonu 2009/2010. Organizacją uroczystości jubileuszowych zajęło się stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010, które w przerwie letniej przejęło drużynę seniorów Hutnika i zgłosiło ją do rozgrywek w IV lidze.

Nim to jednak nastąpiło w Nowej Hucie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. 25 lipca 2010 roku na obiektach Hutnika odbył się piknik z okazji 60-lecia klubu. Głównym punktem imprezy był mecz pomiędzy Hutnikiem a niemiecką drużyną 1.FC Magdeburg. Na stadion Hutnika przybyło blisko 3 tysiące widzów, pojawiła się także 300-osobowa grupa kibiców z Niemiec. Obie grupy gorąco zagrzewały swoje drużyny do walki, prezentując przy okazji bogatą oprawę pirotechniczną. Mecz zakończył się przegraną Hutnika 0:2. Po zawodach oba zespoły zostały obdarowane okolicznościowymi pucharami i medalami.

 

Mecz był pierwszą edycją imprezy „Welcome to Nowa Huta”.

 

Poza tym na Suchych Stawach tego dnia miały miejsce takie wydarzenia jak mecz kibiców Hutnika i Magdeburga oraz pojedynek trampkarzy jubilata i Cracovii. Od rana do późnych godzin wieczornych na obiektach trwał piknik.

 

Wszyscy – media, piłkarze, przedstawiciele klubu z Niemiec – docenili rozmach z jakim obchody zostały przygotowane i zorganizowane. Jubileusz był niewątpliwie impulsem, do przejęcia zespołu przez stowarzyszenie, które miało miejsce kilka tygodni później.

 
 
AA
 
 
Kontakt