wstęp
więcej

Najnowszy Lodołamacz

 
Nowy numer dwutygodnika Nowej Huty Lodołamacz. Pismo ludzi walczących już dostępny. Czasopismo wydawane przez Teatr Łaźnię Nową prezentuje najciekawsze wydarzenia z dzielnicy. Dostępne jest bezpłatnie w sklepach i instytucjach kultury.

Wróciłem zafascynowany Meksykiem – atmosferą miasta, pełnego radości ‘pomimo wszystko’. Urzekła mnie ogromna pokora mieszkańców i ich niesamowity pęd do życia. To, co udało się nam stworzyć, to mocny autentyczny teatr, który potrafi budować więzi. Tak o swoich warsztatach teatralnych w Faro – centrum kulturalnym w meksykańskiej dzielnicy Oriente – mówi Dyrektor Teatru Łaźnia Nowa, Bartosz Szydłowski. Wywiad „Fakirismo!” i fotoreportaż z Meksyku w najnowszym numerze dwutygodnika.

W Lodołamaczu przeczytamy również m.in. o spektaklu Niewierni w reżyserii Piotra Ratajczaka – pierwszej premierze 5. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Od października, przy parafii na ulicy Bulwarowej, funkcjonuje Radio internetowe Nowohuckie.pl. O ramówce i misji rozgłośni opowiada twórca radia, Ksiądz Łukasz Gołaś.

Radek Grabski – czyli Zigi Litvin – producent muzyczny, realizator dźwięku, trębacz i założyciel projektu Zigmonty opowiada o nowym singlu. W listopadowym Lodołamaczu zapowiedź koncertu 27 listopada w Łaźnie Nowej Grupy Archive. Brytyjska grupa przyjeżdża do Polski na cztery koncerty promujące nową płytę With us until you’re dead. Zespół gra muzykę będącą połączeniem rocka gitarowego i elektroniki, a jego historia sięga już niemal 20 lat. Lubiani w Polsce, w 2002 r. zdołali wspiąć się na pierwsze miejsce trójkowej listy przebojów. Z kolei 24 i 25 listopada w Łaźni Nowej zobaczymy po raz pierwszy w Polsce Materia Prima – jeden ze sztandarowych projektów Grupy La Tristura – uznawanej za jedno z najciekawszych zjawisk na hiszpańskiej scenie teatralnej.

Na łamach Lodołamacza rozmowa z Tomaszem Gorilla Drwalem – zawodnikiem mieszanych sztuk walki, który poza występami na zawodowym ringu pełni także rolę trenera w nowohuckim klubie ChangeGym.

Do 2 grudnia na terenie Nowej Huty trwa zbiórka charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. Szczegóły akcji w najnowszym numerze.

Dla czytelników zaproszenie do udziału w akcji Zaczapuj zimę! Niezależna Produkcja Nowohucka UNICUT przygotowała nowy model czapki zimowej z nowohuckim motywem. A wy, jakie macie pomysły na przetrwanie zimy w Nowej Hucie? Przysyłajcie na redakcyjnego maila swoje pomysły. Najbardziej oryginalny pomysł redakcja nagrodzi czapką. Zapraszamy do lektury! 

 
 
AA
 
 
Kontakt