wstęp
więcej

Agata Dębicka

 
Nowohucka artystka. Znana z tworzenia pikseli. Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych na krakowskiej Akadami Sztuk Pięknych, orwellowski rocznik 1984. Nowohucianka z krwi i powołania i artystka z uzależnienia.

Zajmuje się głownie grafiką, ilustracją, komiksem (min. identyfikacja wizualna festiwalu FAMA 2008, 2009, 2010, Nowohuckiego Festiwalu Filmowego, współpraca z Teatrem Łaźnia w Nowej Hucie, kreacje reklamowe promujące serwis internetowy Blox.pl, opracowanie poligrafii promującej poetycki projekt eMulitpoetry.eu, udział w polskich i międzynarodowych projektach społeczno-artystycznych), a także multimediami (autorskie teledyski dla takich twórców jak Ms No One, Leonoff, Towary Zastępcze czy Tomasz Mars, czy też projekcje multimedialne do spektakli Teatru Łaźnia Nowa lub Teatru Figur).

Tworzy również autorskie torby ekologiczne, zdobione swoimi komiksami.

Fascynuje się internetem, i tym jaki wpływ ma on na relacje międzyludzkie  - prowadzi dwa blogi - www.agde.blox.pl oraz www.zdanapolpelne.blox.pl. Od jakiegoś czasu swoje grafiki prezentuje również na Facebooku, gdzie dorobiła się już prawie 10.000 fanów.
Dotychczas wystawiała swoje prace w krakowskich klubach - min. Kawiarni Naukowej, Żaczku i Łaźni Nowej, oraz warszawskim Łysym Pingwinie czy też Domu Zdrojowym w Jastrzębiu Zdroju. Brała udział w wystawie "Love jak M" prezentowanej w Galerii Kuluary, w Pałacu Kultury i Nauki na wiosnę 2006, a także w wystawie „Letni Nieletni” w Galerii Zachęta, latem 2010.

 

Czytaj także: 

 
 
AA
 
 
Kontakt